BANK PEKAO PROJECT ROOM


Bank Pekao PROJECT ROOM logoBank Pekao PROJECT ROOM to wspólny projekt kulturalny Banku i Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, który ma na celu promocję i wsparcie młodej sztuki.
Dzięki finansowemu zaangażowaniu Banku artyści młodej generacji mogą realizować bądź promować swoje artystyczne projekty w specjalnej sali wystawowej CSW Zamek Ujazdowski.

W ramach projektu, począwszy od 23 kwietnia 2012 r. CSW ZU prezentuje prace młodych, wschodzących artystów. Dzieła prezentowane w ramach Bank Pekao PROJECT ROOM to prace niepokazywane wcześniej szerszej publiczności bądź realizowane specjalnie na potrzeby projektu. Do tej pory w Bank Pekao PROJECT ROOM odbyły się wystawy m.in.: Doroty Buczkowskiej, Kamy Sokolnickiej, Aleksandry Waliszewskiej, Piotra Grabowskiego, Przemka Mateckiego, Tymka Borowskiego, Michała Frydrycha, Katarzyny Przezwańskiej, Jakuba Woynarowskiego, Łukasza Surowca czy Małgorzaty Szymankiewicz.
 
PROJECT ROOM - wystawaBank Pekao PROJECT ROOM jest znany i zauważany wśród młodych ludzi i twórców. Oprócz aspektu wizerunkowego - dotarcie poprzez działania do młodego i aspirującego odbiorcy, projekt ma również aspekt społeczny. Dzięki prywatnemu mecenatowi Banku młodzi twórcy mają szansę zaistnieć w świecie kultury i promować swoje prace. PROJECT ROOM to również miejsce do dyskusji, która sprzyja rozwojowi form kultury - projekt stwarza możliwość prezentacji najnowszych i najbardziej interesujących zjawisk artystycznych oraz buduje platformę do dyskusji o współczesnej sztuce.
 
PROJECT ROOM - wystawaW 2015 roku formuła programu Bank Pekao Project Room uległa modyfikacji - w jego ramach prezentowane będą również nowe prace artystów, wyprodukowane specjalnie na wystawę, których premierowy pokaz będzie się odbywał właśnie w przestrzeni wspólnego projektu CSW Zamek Ujazdowski i Banku Pekao. Wystawom będą towarzyszyć niewielkie katalogi, jak również regularne spotkania artystów z publicznością.
 
Bank Pekao PROJECT ROOM jest platformą popularyzacji najnowszych tendencji artystycznych oraz miejscem do dyskusji o współczesnej sztuce, do której zapraszani są artyści, kuratorzy, krytycy, a przede wszystkim szerokie grono publiczności Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.
 
Najciekawsze z prac prezentowanych w Bank Pekao Project Room są nabywane przez Bank i stają się częścią Kolekcji Młodej Sztuki Banku Pekao.Informacje o wystawach realizowanych w ramach projektu można znaleźć na stronach:

http://csw.art.pl/index.php
https://www.facebook.com/events/385540548232182/
Toolbox
  Kontakt
  Placówki i bankomaty
  Dokumenty do pobrania
  Kursy walut
   Zapamiętane skróty